U OKVIRU PROJEKTA “HRVATSKA PRIRODNO TVOJA” (“CROATIA NATURALLY YOURS”) NA PODRUČJU TZ
ZLATNI ISTOK ZAGORJA POSAĐENO JE 10 SADNICA STABALA

Na 20. sjednici Turističkog vijeća Hrvatske turističke zajednice, održanoj 21. prosinca 2022. godine, članovi Turističkog vijeća usvojili su Odluku o raspodjeli sredstava lokalnim turističkim zajednicama za nabavu sadnica stabala u 2022. i 2023. godini u okviru projekta “Hrvatska prirodno tvoja” (“Croatia naturally yours”). Riječ je projektu koji se provodi u suradnji s Ministarstvom turizma i sporta i Hrvatskom turističkom zajednicom s nešto više od 1,2 milijuna kuna koji će biti raspoređeni na ukupno 116 turističkih zajednica sukladno njihovim prijavama za nabavku sadnica stabala koje su namijenjene turističkim destinacijama koje su namijenjene turističkim destinacijama za ispunjenje jednog od strateških ciljeva, a to je turizam uz očuvan okoliš, prostor i klimu. TZP Zlatni istok Zagorja uključila se u ovaj projekt te je u sklopu istoga posađeno 10 sadnica stabala. U Zlataru su posađene tri sadnice u Parku hrvatske mladeži. U Maču dvije sadnice u parku te kod vrtića, u Konjščini dvije sadnice stabala kod bajera te na područja općine Zlatar Bistrice u naselju Lovrečan posađene su tri sadnice u parku Kapele Sv. Lovre. Svaka sadnica je obilježena oznakom „Hrvatska prirodno tvoja“ – „Croatia naturally yours“, te unesena u aplikaciju za praćenje sadnje „Map my tree“ Europske agencije za okoliš.

DIREKTORICA
PATRICIJA ŠARKANJ

Trenutno nema komentara.