Poziv na predavanje “Istraživanje špilje Sutinšćice u Općini Mače- najveće špilje Hrvatskog zagorja

U petak 15.10.2021. u 18:00h će se u Domu kulture u Maču održati predavanje pod nazivom “Istraživanje špilje Sutinščice u Općini Mače – najveće špilje Hrvatskog zagorja” koju će održati Vinka Dubovečak iz Speleološke udruge „Kraševski zviri“ Ivanec.

Početkom 2021. godine zagorski kraj dobio je još jednu atrakciju kojom će se moći dičiti – u naselju Mali Komor u općini Mače nalazi se dosad neistražena prirodna ljepota, špilja Sutinščica, koja se smatra trenutno najduljim speleološkim objektom u Hrvatskom zagorju. Zbroj svih podzemnih kanala u špilji trenutačno iznosi 236 metara te ima potencijala za daljnje napredovanje.

Upravo je 2021. godina Međunarodna godina speleoloških objekata i krša (International. Year of Caves and Karst, IYCK) čiji je cilj osvjestiti javnost o geo- i bioraznolikosti krškog podzemlja. Saznajte zašto je to prirodni resurs od neprocjenjivog značaja, kako ga zaštititi te upoznajte živi svijet podzemlja.

Trenutno nema komentara.