Obilježen dan općine Mače

Na dan 12.5.2023. godine obilježen je dan Općine Mače. Obilježavanje je započelo polaganjem vijenca kod centralnog križa na mjesnom groblju u Maču te kod spomenika Stjepana Radića nakon čega je održana Sv. Misa u župnoj crkvi Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije u Maču.

Povodom dana općine i 30. godina njenog postojanja održana je svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Mače. Svečanu je sjednicu otvorio predsjednik Općinskog vijeća Općine Mače Mladen Sedak Benčić, dok je načelnica Općine Mladenka Mikulec Šimunec govorila o realiziranim i planiranim općinskim projektima. Na svečanoj sjednici prisustvovao je župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar kao izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića te čestitao dan Općine. Okupljene je u ime okupljenih čelnika gradova pozdravio gradonačelnik Jastrebarskog Zvonimir Novosel, a u ime čelnika općina načelnik općine Kalnik Mladen Kešer.

Predsjednik Općinskog vijeća Mladen Sedak Benčić i načelnica Mladenka Mikulec Šimunec ovom su prilikom uručili i općinska priznanja Štefici Marković, Zvonku Srečiću, Nikoli Marijiću, Karlu-Đuri Čehuliću, Martini Čehulić, Damiru Vragoviću i Radovanu Hercegu.

Trenutno nema komentara.