Dječji vrtić Mačići dobio oznaku “Siguran vrtić”

DV Mačići je ove pedagoške godine 2023./2024. bio uključen u program Hrvatskog Crvenog Križa Sigurnije škole i vrtići.

Program je odobren i podržan od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja te Agencije za odgoj i obrazovanje. U protekle 3 godine u programu je sudjelovalo 289 dječjih vrtića i 114 osnovnih škola. Cilj projekta je poboljšati znanja i ojačati kompetencije učenika u osnovnim školama i djece u vrtićima te njihovih učitelja i odgojitelja za teme: prva pomoć, priprema za izvanredne situacije, psihosocijalna podrška i sigurnost u školama i vrtićima.

U program su uključene dvije odgojne skupine DV Mačići: Leptirići i Žabice, a provedbom brojnih aktivnosti ostvarili su pravo na potvrdu Siguran vrtić.

Oznaka Naš vrtić je siguran je ponosno istaknuta na ulazu.

Trenutno nema komentara.