Uz nazočnost brojnih gostiju iz cijeloga Zagorja, jučer je poslavljen Dan općine Mače. Prvo su položeni vijenci kod središnjeg križa na groblju te kod spomenika Stjepanu Radiću u središtu mjesta,a potom je u župnoj crkvi služena sveta misa. Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća mačanski načelnik, Stjepan Sokolić izvjestio je o aktivnostima i problemima s kojima se općina borila u proteklih godinu dana te je kao najveće investicije, uz sanaciju državne ceste D-29, izdvojio završetak vodoopskrbnog sustva i radova kod mrtvačnice te nastavak uređenja Doma kulture i nerazvrstanih cesta. Značajan dio proračuna općina izdvaja za udruge i socijalu te za svoje funkcioniranje,a za veće investicije izostala su državna sredstva i nisu otvoreni EU natječaji, rekao je Sokolić.
Čestitajući Dan općine, podršku mačanskom načelniku u ime svih nazočnih čelnika zagorskih gradova i općina dao je konjščinski načelnik Mirko Krznar, dok je situaciju s dodjelom državnih sredstava pojasnio krapinsko-zagorski župan Željko Kolar i najavio da se tijekom svibnja i lipnja očekuje otvaranje 20-tak EU natječaja. Hrvatska ovako ne može funkcionirati u budućnosti, istaknuo je na svečanosti u Maču saborski zastupnik, Žarko Tušek, dodavši da je nužno potrebna decentralizacija države.
Na svečanoj sjednici uslijedila je dodjela darova novorođenima, a ovaj je puta općinski poklon od po 2.500 kuna dobilo desetero mališana rođenih u proteklih 7 mjeseci. Općinska priznanja uručena su Mariu Čehuliću, Ivanu Markoviću, Moniki Sedak i Mateji Bartolin dok je plaketu za 30 godina rada dobio ŠK Gaj Mače. Zahvalnica predsjednice RH uručena je Gabrijeli Klarić za pomoć u pripremi vojnog mimohoda u Zagrebu. Inače, uz Dan općine, u Maču je obilježen i Dan obitelji, Dan otvorenih vrate te Dan mačanskih udruga, koje su na kraju pripremile prigodni program.